Pożar w fabryce Trax – BRW

W dniu 21.11.2018 o godzinie 20.06 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu produkcji mebli TRAX BRW. 
Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z KP PSP w Przeworsku oraz 5 zastępów OSP z terenu powiatu Przeworskiego ( Kańczuga, Urzejowice, Sieniawa i Mirocin ) .
Po przybyciu na miejsce stwierdzono że wystąpił pożar pyłu drzewnego w instalacji odpylania maszyn znajdującej się na zewnątrz hali produkcyjnej, pożarem objęty jest również fragment ściany i dachu hali produkcyjnej. Działania polegały na :
-zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia,odłączenie zasilania w energię elektryczna hali produkcyjnej przy współpracy z pracownikami zakładu,
-podaniu jednego prądu wody w obronie na budynek hali produkcyjnej i jednego prądu wody w natarciu na palące się ocieplenie hali
– zbudowanie zasilania z sieci hydrantowej
– po dojeździe jednostek OSP zbudowano kolejne dwie linie gaśnicze w natarciu
– wykorzystanie kamery termowizyjnej w celu zlokalizowania ognisk pożaru ukrytych pomiędzy blachami ocieplenia oraz przewodach instalacji odpylania maszyn,
– po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do częściowych prac rozbiórkowych elementów instalacji, fragmentu dachu i ocieplenia hali w których wykryto zarzewia ognia.
W pożarze nikt nie ucierpiał, w działaniach udział brało 37 strażaków. Przyczyny powstania pożaru sprawdza Policja. 

Opracowanie: mł.bryg. Tomasz Dzień  , KP PSP w Przeworsku
Zdjęcia: asp.sztab. Tomasz Flak

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KP PSP w Przeworsku do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kpprzeworsk@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166487781