Kańczuga- pożar budynku mieszkalnego

W czwartek 13.02.2020 o godz. 9:28 do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o palącym się budynku mieszkalnym, w którym może przebywać jego właściciel. Na miejsce zadysponowano 27 strażaków PSP i OSP (w sumie 7 zastępów). Pierwsza jednostka przybyła na miejsce zdarzenia po 8 minutach. Przystąpiono do gaszenia budynku, niestety w jednym z palących się pomieszczeń znaleziono ciało. Aby dogasić tlące się elementy obiektu konieczna była jego częściowa rozbiórka. Akcja gaśnicza trwała prawie 2,5 godziny. Na miejsce zadysponowano również Pogotowie Energetyczne, oraz Pogotowie Ratunkowe. Przyczyny pożaru bada Policja.

To już druga ofiara śmiertelna pożarów na terenie powiatu przeworskiego w tym roku. Apelujemy o rozważne posługiwanie się urządzeniami grzewczymi. Jednocześnie pamiętać należy o konieczności regularnego czyszczenia kanałów dymowych i wentylacyjnych.

Opracował: st. kpt. Marcin Lachnik, KP PSP Przeworsk
Zdjęcia: KP PSP Przeworsk

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KP PSP w Przeworsku do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kpprzeworsk@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166487781