Leżachów-tragiczny pożar budynku mieszkalnego

20 lutego 2020 r. około godziny 21.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o wybuchu pożaru w budynku mieszkalnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się jednak, że w pomieszczeniach doszło do pożaru. Na miejscu, w karetce, opatrywana była poparzona dziewczynka. W silnie zadymionych pomieszczeniach budynku strażacy znaleźli nieprzytomnego, poszkodowanego mężczyznę. Po jego ewakuacji przystąpiono do czynności reanimacyjnych, jednak nie przyniosły one efektu. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Ranne dziecko zostało odwiezione do szpitala a przyczyny pożaru bada Policja pod nadzorem prokuratury. Do działań zadysponowano 4 zastępy PSP i OSP – w sumie 15 ratowników.

W bieżącym roku to już trzecia ofiara pożarów na terenie powiatu przeworskiego. Apelujemy do mieszkańców o rozwagę podczas korzystania z urządzeń grzewczych oraz w czasie posługiwania się otwartym ogniem. Jednocześnie przypominamy, że najlepszym rozwiązaniem dotyczącym zabezpieczenia pomieszczeń przed pożarem i ulatniającym się tlenkiem węgla jest zakup oraz montaż czujników dymu oraz czujników CO2.

Opracował: st. kpt. Marcin Lachnik, KP PSP Przeworsk
Zdjęcia: KP PSP Przeworsk

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KP PSP w Przeworsku do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kpprzeworsk@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166487781