Gorzyce – pożar lasu

18 kwietnia 2020 r. około godziny 13.35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Gorzyce. Po przybyciu pierwszych zastępów okazało się że pali się młodnik i i drzewostan II klasy . Działania gaśnicze polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się drzewostan i poszycie leśne oraz w obronie części nie objętej pożarem. W działaniach brały udział zastępy z JRG Przeworsk, OSP Tryńcza, OSP Sieniawa, OSP Gorzyce, OSP Jagiełła i OSP Gniewczyna Łańcucka.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o zakazie używania w lesie otwartego ognia. Ostatnia słoneczna pogoda sprawiła, że w wielu miejscach ściółka w lasach jest suchsza niż papier. Lasy w Polsce ze względu na dominację drzewostanów iglastych są wyjątkowo zagrożone przez ogień.

Opracował: bryg. Tomasz Dzień, KP PSP Przeworsk
Zdjęcia: sekc. Dariusz Bielec, KP PSP Przeworsk

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KP PSP w Przeworsku do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kpprzeworsk@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166487781